Płyta główna 4w1

MF10009-2

Nowy produkt

Płyta główna do łódek zanętowych
12V 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

75,00 zł brutto

Więcej informacji

Płyta wyposażona została we wszystkie, niezbędne elementy do budowy łódki. Dzięki zintegrowaniu włącznika świateł, włącznika oświetlenia obrysowego, sygnalizatora napięcia akumulatora oraz przekaźnika głównego na jednej płycie, znacznie ograniczymy ilość okablowania we wnętrzu kadłuba oraz przyspieszymy czas potrzebny do złożenia łódki. 

Właściwości płyty:

  • włącznik RC oświetlenia głównego (RC Switch)
  • włącznik RC oświetlenia nawigacyjnego z płynną regulacją mocy
  • sygnalizator napięcia zasilania
  • przekaźnik główny
  • bezpiecznik płytkowy (samochodowy) zintegrowany z płytą 
  • dioda sygnalizacyjna wyposażona w długi przewód (min. 30cm)
  • płytka PCB zabezpieczona przed korozją specjalnym lakierem elektroizolacyjnym

 

Do włączenia łódki często stosuje się podświetlane włączniki wandaloodporne czy też niewielkie, hermetyczne włączniki klawiszowe, których znamionowy prąd nie przekracza 2-3A. Dzięki przekaźnikowi wysokoprądowemu, znajdującemu się na płycie, odciążymy delikatne styki włącznika, a tym samym znacznie wydłużamy jego żywotność i bezawaryjną pracę.   

Włącznik do oświetlenia nawigacyjnego umożliwia płynną regulację, a tym samym dostosowanie intensywności oświetlenia do panujących warunków. Dodatkową funkcjonalnością świateł obrysowych jest sygnalizacja utraty sygnału z nadajnika. W przypadku utraty sygnału oświetlenie nawigacyjne będzie migać z częstotliwością około 1Hz, z pełna intensywnością. Po odzyskaniu zasięgu oświetlenie powróci do wcześniej ustawionego poziomu. Funkcja ta dostępna jest tylko w niektórych nadajnikach nieposiadających funkcji FailSave (np. FlySky).    

Sygnalizator napięcia akumulatora umożliwia kontrolę stanu naładowania baterii . 
Po podłączeniu zasilania, jeżeli napięcie przekracza 10,5V zapala się, na 2 sekundy dioda zielona, sygnalizująca gotowość pracy urządzenia. Jeżeli napięcie utrzymuje się na poziomie powyżej 10,5V co 10 sekund, ta sama dioda zapala się na 1 sekundę. Przy napięciu między 10,5V a 10V zielona dioda stale miga. Od 10V do 9,5V miga dioda czerwona, która jest ostrzeżeniem o prawie całkowitym rozładowaniu akumulatora. Poniżej 9,5V czerwona dioda świeci światłem ciągłym. 
Dioda sygnalizacyjna wyposażona jest w długi przewód pozwalający umieścić płytę nawet w znacznej odległości od miejsca montażu diody.

Dane techniczne:
napięcie zasilania: 7 - 15V
pobór prądu: <100mA
dokładność sygnalizatora napięcia: 2%
częstotliwość PWM włącznika świateł nawigacyjnych: ok 500Hz
dopuszczalny prąd włącznika świateł nawigacyjnych: 3A ciągły, 5A chwilowy (do 60 sekund)
dopuszczalny prąd włącznika światła głównego: 3A ciągły, 5A chwilowy (do 60 sekund)
wymiary: 80x66mm
waga: ok 80g

UWAGA!

Płyta w tej konfiguracji nie jest wyposażona w diodę sygnalizacyjną. Dioda sygnalizacyjna, z dolutowanym przewodem jest dostępna pod indeksem MF10073-30 

Produkty powiązane

11 innych produktów w tej samej kategorii:

Pliki do pobrania